İşkur Yurtdışı İşçi Alımları Başvuru

Sponsorlu Bağlantılar.

İşkur Yurtdışı İşçi Alımları Başvuru

İşkur, yurtiçinde istihdam bulunmasına yardımcı olabildiği gibi, yurtdışında da açık istihdamlara personelatanmasına yardımcı olmaktadır. İşkur, işverenin bizzatbaşvurularını yayınladığı gibi,özel istihdam büroları vasıtasıylada bu ilanlara yer verebilmektedir.

İşverenler yurtdışında faaliyet gösteren işyerlerinin istihdam açığını karşılamak üzere İşkur’a başvurabilirler. Yayınlanan ilanların açıklayıcı ve iş açığını birebir tarif eder nitelikte olması önemlidir. Yurtdışı istihdam açıklarının büyük çoğunluğu özel sektöre yönelik olmaktadır.

Yurtdışında istihdam açığı oluşan işletmeler, genel nitelikte ihale ile çalışan işletmeler olmaktadır. Son dönemlerde yurtdışına açılan ve komşu ülkelerde ihaleler alarak çalışan inşaat şirketlerinin bu tarz açıkları oluşabilmektedir. Kalifiye eleman ihtiyacının sık sık ortaya çıkması, bu işlerle ilgili ilanların öne çıkmasına neden olmaktadır.

Eleman ihtiyacının doğduğu bir diğer sektör hazır yemek sektörüdür. Özellikle Türkiye’de bu alanda yetişmiş kalifiye elemanların çokluğu ve Türk mutfağının tercih edilir oluşu, bu sektörlerin Türk işçi istihdamını seçmeleri sonucunu doğurmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar.

Özellikle Suudi Arabistan’da uzun yıllardır inşaat sektöründe Türk işgücünden yararlanılmaktadır. Bunun nedeni hem mühendislik seviyesinde, hem de işçi seviyesinde yetişmiş elemanların var olmasıdır. Türk mühendislerinin Avrupa seviyesinde sahip oldukları eğitim ve donanım, Türkiye’yi bölgenin ek iş aranan istihdam açığının merkezi yapmaktadır. Birçok Avrupalı firma ortaklık seçeneğini değerlendirerek, birçoğu da bu tarzişçi istihdamına giderek elaman ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

İşkur’un vasıtasıyla istihdam açığının değerlendirildiği ülkeler çoğunluktadır. Ama en çok açığın doğduğu ve istihdamın talep edildiği bölge Ortadoğu’dur. Özellikle Arap ülkelerinde hızlı yükselişe geçen inşaat sektörü, yapılanma sürecini tamamlamış bilişim sektörü, hizmet sektörüve sanayinin çeşitli kolları bunlara örnek gösterilebilir.

Avrupa ve Ortadoğu dışında eleman ihtiyaçlarının doğduğu diğer ülkeler Türki Cumhuriyetlerdir. Bu ülkeler de, yukarıda saydığımız faktörlerinyanında, ortak tarih bağlarının varoluşu nedeniyle de Türkiye’den işçi istihdam edebilmektedir.


Bir önceki yazımız olan 2013 2014 işkur yurtdışı İş ilanları başlıklı makalemizde 2013 2014 işkur yurtdışı İş ilanları, 2013 yurtdışı İş ilanları ve işkur yurtdışı İş ilanları hakkında bilgiler verilmektedir.


ek işGoogle Gelen Aramalar
işkur yurtdışı işçi alımları,yurtdışı işçi alımları,işkur yurtdışı,işkur yurtdışı iş başvurusu,yurtdışı operatör iş ilanları,işkur yurtdışı başvuru ve kayit,Iskur yurtdisi operator alımı,iskur yurtdışı iş,ikur yurtds kayt,yurt disi iskur

  1. ümit deniz
    Ağu 24th, 2013 at 18:19 | #1

    merhaba ben dıs cephe seramık kaplama (mekanık sıstem) ustasıyım 2006 dan berı profosyonel konumda calısmaktayım su anda kendıme yurtdısı ısı arıyorum lıbyada kongre merkezı ve 2 adet unıversıte projesınde calıstım lıbyada baska bır unuversıte projesınde formenlık yaptım turkıyede aga oglu my world projesınde calıstım,önalanlar artaverde projesınde calıstım,suryapı exen projesınde calıstım,uskudar tup gecıt marmaray projesınde calıstım ıslerımın tamamından ıs bıtımı olarak ayrıldım ılgılenenlerın dıkkatıne 0538 628 55 70 ıyı gunler

Yorum,Soru,Görüş ve Önerilerinizi Alalım ?

Küfürlü ve argo tabirler kullanmak yasaktır, yorum yaparken yaptığınız yorum'dan, ek-is.gen.tr değil siz sorumlu tutulursunuz.